Více o mně

Během dospívání jsem často řešila bolesti kyčlí a tak jsem se dostala na fyzioterapii k Lence Kazmarové, která pracuje podle pohybového konceptu Spiral dynamik. Cvičení mi přišlo už tenkrát velmi zajímavé a nejen, že mi pomohlo od bolestí, ale zároveň se mi otevíraly informace o tom, jak mé tělo funguje v pohybu.

Vystudovala jsem bakalářské studium ergoterapie. Poté jsem pár let pracovala jako terapeutka na dětské části rehabilitace ve FN Motol. Tou dobou jsem měla možnost absolvovat své první odborné kurzy. A tak první po čem jsem sáhla byl koncept Spiral dynamik. Poté mi přišel do cesty kineziotaping a další a další kurzy, semináře, workshopy..

Po dvou letech jsem se vrátila do školy a získala magisterský titul ve stejném oboru. Protože jsem vždy měla blízko k józe (cvičení hatha jógy mě provázelo zhruba od mých 15 let), chtěla jsem se dál rozvíjet. A tak se v této době součástí mého života stala také ashtanga a akro jóga.

V roce 2019 jsem absolvovala učitelský výcvik hatha jógy a poznatky, které jsem tím získala, mohu integrovat do terapií. A to nejen ty fyzické, ale také duševní aspekty člověka. Jóga je však především životní filosofie a proto mi pomáhá i na mé životní cestě.

V roce 2020 jsem absolvovala AcroYoga Teacher Training a rozšířila tak své pole působnosti. V rámci AcroProject učím kurzy akrojógy s Markem Petráčkem. Více o kurzech zde.

V současné době pracuji jako ergoterapeutka v neurorehabilitačním centru pro lidi se získaným poškozením mozku. Mimo to poskytuji soukromě ambulantní terapie pohybového aprátu, kde se nejradši věnuji klientům s nespecifickými bolestmi zad (VAS), bolestmi hlavy a krční páteře, bolestmi horních končetin (bolesti ramenního pletence, syndrom karpálního tunelu), ráda učím dechový stereotyp a funkci hlubokého stabilizačního systému páteře. Pomáhám poznat jednotlivé segmenty těla a poté učit jejich propojení v pohybu a stabilizaci.

Všechny kurzy, semináře, workshopy, které jsem kdy prošla, mi pomáhají vytořit ucelený obraz o funkci lidského těla v pohybu. V roce 2021 jsem začala cestu DNS (Dynamická neuromuskulární stabilizace), která hraje v mé terapii významnou roli. V praxi také velmi ráda používám baňkování.

Napište mi

Kontaktujte mě nezávazně zde, pokud potřebujete pomoct s pohybovým aparátem nebo poradit, zda jsou mé služby pro vás vhodné.