Více o mně

Během dospívání jsem často řešila bolesti kyčlí a tak jsem se dostala na fyzioterapii k Lence Kazmarové, která pracuje podle pohybového konceptu Spiral dynamik. Cvičení mi přišlo už tenkrát velmi zajímavé a nejen, že mi pomohlo od bolestí, ale zároveň se mi otevíraly informace o tom, jak mé tělo funguje v pohybu.

Vystudovala jsem bakalářské studium ergoterapie. Poté jsem pár let pracovala jako terapeutka na dětské části rehabilitace ve FN Motol. Tou dobou jsem měla možnost absolvovat své první odborné kurzy. A tak první po čem jsem sáhla byl koncept Spiral dynamik. Poté mi přišel do cesty kineziotaping a další a další kurzy, semináře, workshopy..

Po dvou letech jsem se vrátila do školy a získala magisterský titul ve stejném oboru. Protože jsem vždy měla blízko k józe, cvičení mě provázelo zhruba od mých 15 let (hatha jóga), chtěla jsem se dál rozvíjet. A tak se v této době součástí mého života stala také ashtanga a akro jóga.

V roce 2019 jsem absolvovala učitelský výcvik hatha jógy a poznatky, které jsem tím získala, mohu integrovat do terapií. A to nejen ty fyzické, ale také duševní aspekty člověka. Jóga je však především životní filosofie a proto mi pomáhá i na mé životní cestě.

Součástí mé práce je také lektorská činnost v oblasti ergonomie pracovního prostředí. Školím odborné semináře pro firmy, ve kterých předávám zaměstnancům informace, jak správně sedět za PC, jak upravit pracovní prostředí a jak vhodně kompenzovat sedavé zaměstnání.

V roce 2020 jsem absolvovala AcroYoga Teacher Training a rozšířila tak své pole působnosti. V rámci AcroProject učím začátečnický kurz akrojógy s Markem Petráčkem. Více o kurzech zde.

V současné době pracuji jako ergoterapeutka v neurorehabilitačním centru pro lidi se získaným poškozením mozku. Mimo to provozuji soukromě ambulantní terapie pohybového aprátu pro běžnou klientelu. 

Všechny kurzy, semináře, workshopy, které jsem kdy prošla, mi pomohly vytořit ucelený obraz o funkci lidského těla v pohybu. Samozřejmostí je další vzdělávání a plány do budoucna, bez toho to ani nejde. A díky tomu všemu Vám nyní mohu pomáhat od bolesti a budovat kvalitní a vědomý pohyb.

Napište mi

Kontaktujte mě nezávazně zde, pokud potřebujete pomoct s pohybovým aparátem nebo poradit, zda jsou mé služby pro vás vhodné.